Dla najmłodszych wychowanków

Opublikowano: 2020-04-01 21:45, Numer artykułu: 23932 , Autor: K.Rogalska

 

Drodzy Rodzice, kochane Dzieci

 

W związku ze szczególną sytuacją, w której wszyscy się znaleźliśmy chcielibyśmy zapewnić Was o naszej pamięci i trosce. Obecnie nie możemy spotykać się na zajęciach w MDKu i niestety nic nie jest w stanie zastąpić nam codziennego kontaktu. Wszyscy jesteśmy w swoich domach w otoczeniu najbliższych osób, nie wychodzimy na place zabaw, do kin, na basen. Wszystkim na brakuje tych codziennych spotkań ale tylko w ten sposób możemy chronić się przed zachorowaniem na paskudnego wirusa, który tak bardzo zmienił naszą codzienność.

 

Na początek chcielibyśmy zaproponować Wam kilka zabaw, które mogą uatrakcyjnić czas spędzany domu.

Przetestowałam je na swoim synku i muszę przyznać że oboje dobrze się bawiliśmy a nawet zachęciliśmy do zabawy pozostałych domowników.

Oto propozycje:

 

  1. Ciepło – zimno: szukamy ukrytej w pokoju zabawki podpowiadamy ciepło, zimno w zależności od odległości w której znajduje się szukany przedmiot (rodzice zapewne pamiętają tę zabawę ze swojego dzieciństwa)

 

  1. Co się zmieniło: przestawiamy kilka przedmiotów, które mają stałe miejsce w pokoju czy kuchni (np. dekoracje, krzesła, fotografie, itp.) szukający musi odnaleźć przestawione przedmioty i ułożyć na miejsce.

 

 

  1. Skąd ten dźwięk: Zasłaniamy oczy szalem lub chustką i słuchamy z jakiego kierunku pochodzi dźwięk, w tym czasie druga osoba może klaskać, grać na instrumencie, gwizdać czy śpiewać. Osoba za zasłoniętymi oczyma powinna dotrzeć do źródła dźwięku.

 

  1.  Co to? Wrzucamy do miski, wiadra lub kartonu kilka przedmiotów, zasłaniamy oczy, losujemy i zgadujemy tylko za pomocą dotyku jaki przedmiot wylosowaliśmy.

 

Życzę miłej zabawy i podaję linki do stron które mogą Was zaciekawić.