„ŚLADAMI DAWNEJ BYDGOSZCZY”

Opublikowano: 2023-04-25 09:31

 

W dniach 17 - 21 kwietnia 2023 r. w Młodzieżowym Domu Kultury nr 4 w Bydgoszczy odbyła się niezwykła wystawa edukacyjna z okazji 677. urodzin Miasta Bydgoszczy, pod nazwą „Śladami dawnej Bydgoszczy”. To wyjątkowe wydarzenie przyciągnęło uwagę w szczególności naszych wychowanków oraz ich rodziców, ale także zainteresowanych gości z poza naszej placówki. Byliśmy także zaszczyceni przemiłą wizytą zorganizowanej grupy z Przedszkola nr 68.

 

Wystawa „Śladami dawnej Bydgoszczy” to zbiór unikalnych materiałów, takich jak stare zdjęcia, widokówki, albumy, które pochodzą z prywatnych zbiorów Pani Marzeny Nowakowskiej. To właśnie dzięki niej, zobaczyliśmy, jak kiedyś wyglądała nasza piękna Bydgoszcz. Wszystkie prezentowane na wystawie materiały zostały starannie wybrane, by jak najlepiej oddać ducha i klimat dawnej Bydgoszczy. Odwiedzający mogli zobaczyć zdjęcia z różnych okresów, przedstawiające charakterystyczne miejsca w mieście, takie jak Stary Rynek czy Fontannę Potop.

 

Nie zabrakło także atrakcji dla najmłodszych. Dla nich przygotowano kącik gier, w którym znajdowały się planszówki oraz puzzle, nawiązujące do charakterystycznych miejsc w Bydgoszczy. Dzięki temu najmłodsi uczestnicy wystawy, mogli się nie tylko dobrze bawić, ale też uczyć się historii swojego miasta.

 

Warto zwrócić uwagę na to, że wystawa „Śladami dawnej Bydgoszczy” to nie tylko świetna zabawa i wspaniała okazja do poznania historii naszego miasta, ale także doskonała lekcja historii, która pokazuje jak wiele się zmieniło w ciągu ostatnich kilku dziesięcioleci. Przede wszystkim jednak, to hołd złożony tym, którzy z wielką pasją, trudzili się, by nasze miasto mogło rozwijać się w takim kierunku, jakim kroczy dzisiaj.

 

Jesteśmy bardzo zadowoleni z faktu, że wystawa przykuła uwagę naszych wychowanków oraz ich rodziców. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do jej organizacji oraz pojawili się na niej. Wierzymy, że dzięki takim wydarzeniom, możemy zobaczyć, jak wiele dzieje się wokół nas, a także jak wiele jesteśmy w stanie osiągnąć, pracując razem na rzecz naszego miasta.