Studio nagrań

warsztaty32_20090203_-221402773

Studio o nazwie Pracownia Dźwięku, jest miejscem w którym każdy kto ma coś do nagrania może wpaść i to nagrać, jeżeli ma coś do zmasterowania może wpaść i to zmasterować, jeżeli ma coś do zmiksowania może wpaść i to zmiksować, jeżeli ma do zrobienia bit może wpaść i go zrobić, a co najważniejsze całkowicie za free, i może liczyć także na pomoc i dobre rady. Należy jedynie wcześniej umówić się na sesje. Studio powstało w ramach projektu o którym możecie więcej dowiedzieć się w sekcji Projekt Młodzież.

Sprzęt w Pracowni Dźwięku

MIKROFON MXL V69 Mogami Edition to jeden z najbardziej popularnych mikrofonów lampowych. Łącząc niewygórowaną cenę z zaskakująco wyrównanym i miękkim brzmieniem zdobył wielu zadowolonych użytkowników. MXL V69 to mikrofon lampowy wyposażony w membranę o średnicy 1 cala, obwody wewnętrzne oparte na lampie 12AT7 oraz okablowaniu firmy Mogami.

* Membrana: 1 cal / 6 mikronów
* Charakterystyka: kardioidalna
* Pasmo przenoszenia: 20Hz – 18kHz
* Czułość: 22mV/Pa
* Impedancja: 200?
* Stosunek sygnał/szum: 72dB [Ref. 1Pa A-ważone]
* Poziom szumów: 22dB [A-ważone IEC 268-4]
Karta dźwiękowa E MU 1616
16-kanałowa karta dźwiękowa pokładowym procesorem E-DSP, obsługą ADAT, S/PDIF i MIDI.
Cechy interfejsu : Przetworniki 24-bit/192kHz masteringowej jakości, dynamika 112,5dB
Sprzętowo-wspierane efekty przez pokładowy procesor E-DSP – ponad 600 samodzielnych efektów E-MU Power FX VST pracujących bez obciążania procesora !!! )
PatchMix – sprzętowy mikser monitorujący z zerową latencją- zastępuje zewnętrzny mikser
Zaawansowany system analogowych i cyfrowych wejść i wyjść, plus 32-kanały MIDI IN/OUT
opcje : Sync Daughter Card -karta synchronizacyjna: zapewnia profesjonalne możliwości synchronizacji dzięki opcjonalnej karcie Sync Daughter Card Obsługuje: Word Clock In/Out, SMPTE (LTC) In/Out oraz dodatkowe wyjście MIDI dla wysyłania MIDI Time Code (MTC).

Mikser dźwięku, MACKIE 1202 VLZ3 4 wejściowe kanały mono wyposażone w mikrofonowe przedwzmacniacze XDR o dynamice 130 dB dla słowa 24 bitowego przy 192kHz częstotliwości próbkowania, zakres wzmocnienia od 0 do 60 dB. 4 wejściowe kanały stereo, ciepła i naturalna 3-punktowa equalizcja w każdym kanale oraz filtr górnoprzepustowy 75 Hz w kanałach mono, regulacja czułości oraz gniazda insert w kanałach mono, przełącznik czułości w kanałach stereo, potencjometry panoramy z funkcją stałej głośności, suma (1-2) plus dodatkowa, alternatywna grupa wyjściowa (3-4), dwie wysyłki aux (pierwsza z przełączaniem trybu pracy przed lub po regulacji głośności, druga ustawiona na stałe w tryb po regulacji), dwa stereofoniczne powroty efektowe, przełącznik solo w każdym kanale ustawiony w trybie pracy pre fader (przed regulacją głośności), złącza RCA do podłączenia magnetofonu, symetryczne wyjścia jack TRS oraz XLR (z przełączaniem poziomu), sekcja control room z możliwością wyboru źródła odsłuchu, wyjście słuchawkowe o dużej głośności, zasilanie phantom. Zakres dynamiki 130 dB dla 24 bitów, zakres wzmocnienia od 0 do 60 dB.

Monitory studyjne aktywne bliskiego pola KRK RP 6 , moc 100 Wat biamp, pasmo od 49 Hz do 20 kHz, ekranowane antymagnetycznie. Monitory studyjne aktywne, dwudrożne Pasmo przenoszone od 49 Hz do 20 kHz (+/- 1,5dB)Podział pasma: 2,6 kHzGłośnik niskotonowy: 6 cali (glass aramid composite), moc wzmacniacza 50 Wat. Głośnik wysokotonowy: 1 cal (neodymium soft dome), moc wzmacniacza 18 Wat Wtyki wejściowe: XLR symetryczny, jack 6,3 mm symetryczne lub Cinch niesymetryczne Stosunek sygnału do szymu (HF/LF): 84/95dB

Słuchawki studyjne. Beyerdynamic DT 150
Pasmo przenoszenia: 5 Hz – 30 kHz
Nominalna impedancja: 250 Om
Współczynnik zniekształceń (THD): <0,2%
Skuteczność (SPL): 97 dB

Zestaw DJ’ski
Gramofony Numark TTX + Mikser Numark DXM-06 + słuchawki HF125

Dodatkowy sprzęt radia:
mikrofon pojemnościowy Behringer C3
słuchawki Behringer HPS 3000