XIII Regionalny Walentynkowy Konkurs Wokalny "Miłość Ci wszystko wybaczy..." - wyniki

Opublikowano: 2023-02-23 12:05

XIII Regionalny Walentynkowy Konkurs Wokalny

"Miłość Ci wszystko wybaczy..."

- podsumowanie i wyniki - 

Młodzieżowy Dom Kultury nr 4 w Bydgoszczy zorganizował już po raz trzynasty Walentynkowy Konkurs Wokalny. Na scenie zaprezentowało się 22 utalentowanych wokalistów z różnych miast, w tym z Bydgoszczy, Świecia, Gostycyna, Koronowa, Barcina, Torunia, Więcborka, Żnina oraz Mogilna. Jury w składzie: p. Agata Pufal (przewodnicząca), p. Marzena Nowakowska i p. Weronika Kober, miało nie lada trudność w wyborze najlepszych z występujących artystów.

Poziom konkursu był bardzo wysoki, a uczestnicy zachwycali swoimi umiejętnościami wokalnymi. Wszyscy prezentowali się z bardzo dobrej strony, co czyniło wybór zwycięzców trudnym zadaniem dla jury. W repertuarze konkursowym nie zabrakło ciekawych pozycji, takich jak światowe hity "Someone Like You" Adele czy "Perfect" Eda Sheerana, ale również rozbrzmiały polskie akcenty jak "Kaziu, zakochaj się" Kabaretu Starszych Panów czy "Kocham Cię" Marii Sadowskiej.

Niezwykła atmosfera panowała wśród publiczności, której zachwyt wypełnił salę po brzegi. Każdy uczestnik otrzymał gromkie brawa za swoje występy, a zwycięzcy zostali nagrodzeni specjalnymi wyróżnieniami.

Laureatami XIII Regionalnego Walentynkowego Konkursu Wokalnego zostali:

  • I miejsce: Agata Rydlewska (MDK w Barcinie, opiekun artystyczny - p. Katarzyna Tomala)
  • II miejsce: Jakub Brucki (MDK5 w Bydgoszczy, opiekun artystyczny - p. Natalia Smogulecka)
  • III miejsce: Milena Turzyńska (SP2 w Więcborku, opiekun artystyczny - p. Ewa Sobiech)
  • wyróżnienie: Emilia Pilińska (opiekun artystyczny - p. Ludmiła Małecka)
  • wyróżnienie: Oliwia Szczepaniak (MDK w Barcinie, opiekun artystyczny - p. Katarzyna Tomala)

Organizatorzy serdecznie dziękują wszystkim opiekunom artystycznym, którzy włożyli wiele pracy w przygotowanie uczestników do konkursu. Dzięki nim młodzi artyści mogli zaprezentować swoje talenty i zdobyć cenne doświadczenie. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy, a laureaci pamiątkowe medale oraz statuetki.

Walentynkowy Konkurs Wokalny to już tradycja w Młodzieżowym Domu Kultury nr 4 w Bydgoszczy. Cieszymy się, że co roku młodzi ludzie mają okazję pokazać swoje umiejętności i wspólnie świętować miłość do muzyki.

Zapraszamy do udziału w kolejnych edycjach.